اصفهان / فلاورجان / قهدریجان
23 خرداد
1398

ورزش بانوان در قهدریجان

با توجه به اهمیت ورزش و توجه به این مهم که تمرینات منظم ورزشی دارای فواید مشابهی در زنان و مردان است

به هیچ وجه اهمیت ورزش برای بانوان انکار پذیر نیست و با تامین امکانات ورزشی برای بانوان در هر جامعه ای می توان نقش بسزائی در ارتقاء سلامت عمومی در آن جامعه ایفا نمود.

در شهر قهدریجان نیز علیرغم اینکه در سال های گذشته امکانات ورزشی بسیار ناچیزی در اختیار بانوان قرار داشت و افراد مشتاق را مجبور به مراجعه به دیگر شهرها می نمود.جدیدا امکانات مناسب تری در اختیار بانوان قرار گرفته که به معرفی این امکانات ورزشی میپردازیم.

از جمله امکانات ورزشی که مدتی است برای بانوان تامین شده می توان به امکانات سالن سرپوشیده ورزشگاه قهدریجان اشاره نمود که قبلا فعالیت این محل مختص آقایان بود و هیچ امکانی برای بانوان در نظر گرفته نشده بود و خوشبختانه در چند ساله اخیر در روزهائی خاص در هفته این سالن برای انجام فعالیت های نرمشی و حرکات ورزشی مخصوص بانوان زیر نظر مربی ورزشی در اختیار بانوان قرار می گیرد.

البته در این بین برخی کلاس های ورزشی نظیر ژیمیناستیک نیز ویژه دختران خردسال در این محل دایر میگردد.

شایان ذکر است امسال تابستان نیز جلسات انجام حرکات ورزشی و نرمشی با هدف حفظ سلامت و تناسب اندام در روز های زوج برای بانوان و در روزهای فرد برای خردسالان تشکیل می گیرد .و با هماهنگی ای هم که با واحد حمل و نقل شهر صورت گرفته مشکل رفت و آمد ورزشکاران حل شده است.

البته کاستی هائی هم در این محل به چشم می خورد که از جمله آن ها می توان به عدم وجود وسائل ورزشی و کمبود فضای ورزشی اشاره نمود.

_ از جمله دیگر امکانات ورزشی موجود برای بانوان در شهر قهدریجان می توان به باشگاه خصوصی المپیک اشاره نمود.

ورزش بانوان در این باشگاه از تاریخ 1384/5/1 آغاز به به کار نموده و به گفته مسئول باشگاه(آقای مجتبی مرادی) از همان ابتدای فعالیت شاهد استقبال چشمگیری از سوی بانوان بوده است که این خود نشان دهنده نیاز شهر به امکانات ورزشی بیشتر است.

ساعات کار این باشگاه برای بانوان ساعات 8 الی 12 روزهای زوج می باشد.

این باشگاه با تامین دستگاه های ورزشی مخصوص بانوان و مربیگری خانم قربانی خدمات ورزشی زیر را ارائه می نماید:

کم کردن یا افزایش وزن ،انجام حرکات سبک برای افراد مبتلا به مشکلاتی نظیر برخی بیماریها،یوگا برای افراد دچار مشکلات عصبی و تامین سرویس استخر و سونا برای

امیدواریم با تامین امکانات ورزشی بهتر خصوصا امکانات ورزشی دولتی برای با نوان و توجه بیشتر بانوان شهرمان در این زمینه شاهد سلامت روز افزون این قشر از جامعه باشیم به علاوه بتوانیم ایجاد و رشد رشته های ورزشی مختلف مخصوص بانوان را در شهرمان شاهد باشیم.